Ankara Skolyoz Merkezi - Skolyoz Hasta Yorumları

Yorumlar

Yorumlar

Hastalarımızın gelen değerli görüş ve yorumları aşağıda bulabilirsiniz…

Selen Hanım

Yaklaşık 40 derece skolyozum var. Kesinlikle ameliyat olmam gerektiği söylenmişti. Bünyamin Bey ile sıkı bir egzersiz programı yaptık. Schroth terapi seanları ile daha ilk ayda vücudumdaki değişimleri gözlemleyebildik.Sonraki aylarda film çektirdiğim zaman açı bariz bir şekilde azaldı ve çok daha sağlıklı bir görüntüye ulaştım. Ayrıca kendisi ve ekibi oldukça profesyonel ve gülery üzlü. İyi ki yollarımız kesişti. Buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum ve başarılarının devamını diliyorum. .

Boyun fıtığı, skolyoz ve ileri derece omuz ağrısı şikayetiyle kendisine ulaştım. Son derece ilgili ve samimi karşılamasının akabinde 4-6 seans sonunda tüm şikayetlerimden kurtulacağımı söyledi. Seansları tamamladığımızda gerçekten de söylediği gibi ağrılarım bitme noktasına gelmişti ve hiç bir şikayetim yoktu. Seanslar süresince de sizinle çok yakından ilgileniyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Benzer şikayetleri olan herkes mutlaka kendisine danışmalı. Daha ilk görüşmede güler yüzlü ve alanındaki uzmanlığı ile size yaklaşımının hemen tedaviye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yıllardır bel fıtığı ve skolyoz şikayetim devam etmekteydi ağrılar gün geçtikçe artıyor akut dönemlerin arası daralıyor günden güne yatağa hapsoluyordum, ameliyat olmam gerektiği belime vida takılacağı söylenince soluğu Bünyamin Bey'de aldım. 5 seansın sonunda yaşam kalitem arttı ağrılarım yok olma seviyesine indi. Her seansta son derece, ilgili dikkatli ve güler yüzlü yaklaştı. Çaresi yok denilen noktada sihirli elleriyle çare oldu. İyi ki diyor ve kendisine teşekkürü borç biliyorum .

Özgür Eroğlu

CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı – Gama Güç Sistemleri A.Ş.

Hocamız ile tanışıklığım birkaç sene öncesine gidiyor. Kendisini ilk ziyaret sebebim 42 yaşında öğrendiğim bir bacağımın diğerinden 2.5 cm kısa olması konusunda yapabileceği birşey olup olmadığını sormaktı. Beni muayene ettikten sonra 2 seansta kısalığı 7-8 mm’ye indirebileceğini söyledi. Çok umutlandım ama başta inanamadım. Fakat 2 seans ardından gerçekten söylediğini yaptı ve şu an için kısalık sadece 7 mm ve artık hayatımın akışını etkilemez hale geldi. Zaman için kendisine birkaç kez daha gittim, örneğin tenisçi dirseği sorunum için ve kolumda güç kaybı için onlarıda çok kısa zamanda halletmeyi başardı. Hocam bana göre mesleğini aşk ile icra eden, konusunda çok bilgili, pozitif ve dürüst birisi. Kendisi ile tanışmaktan çok memnunum ve kendisine başarılar diliyorum...

İbrahim Öcal

Boyun fıtığı, skolyoz ve ileri derece omuz ağrısı şikayetiyle kendisine ulaştım. Son derece ilgili ve samimi karşılamasının akabinde yardımcı olabileceğini söyledi. Seansları tamamladığımızda gerçekten de söylediği gibi ağrılarım bitme noktasına gelmişti. Egzersizler süresince de sizinle çok yakından ilgileniyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Benzer şikayetleri olan herkes mutlaka kendisine danışmalı. Daha ilk görüşmede güler yüzü ve alanındaki uzmanlığı ile size yaklaşımının hemen tedaviye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yıllardır bel fıtığı ve skolyoz şikayetim devam etmekteydi ağrılar gün geçtikçe artıyor akut dönemlerin arası daralıyor günden güne yatağa hapsoluyordum, ameliyat olmam gerektiği belime vida takılacağı söylenince soluğu Hocam'ın yanında aldım. 5 görüşme sonunda yaşam kalitem arttı ağrılarım yok olma seviyesine indi. Her seansta son derece, ilgili dikkatli ve güler yüzlü yaklaştı. Çaresi yok denilen noktada sihirli elleriyle çare oldu. İyi ki diyor ve kendisine teşekkürü borç biliyorum

Berke Eren

Bundan 6 ay önce ağırlık kaldırırken yaptığım ters bir hareketten dolayı ileri fıtık teşhisi konuldum. Ağrılarımdan ve ayağıma vuran uyuşukluklar dolayısıyla yaşam kalitem düşmüştü, ancak Hocamla tanıştıktan sonra yaşadığım problemleri 6 seansın sonunda minimuma indirmeyi başardı. Şimdi ise gündelik hayatta sıkıntı yaşamazken üstelik spor da yapabiliyorum. Kendisine teşekkür ederim.

Yrd. Doç. Dr. N. Gündüz

Ankara Manuel Terapi Merkezi'ne yurt dışında kürek kemiği rahatsızlığımı çözen manuel terapist (kayroprakt) özlemi nedeni ile internette özel arayış sonucu ulaştım. Kendisine bel ve dik duramama rahatsızlığı ile gittim. Öncelikle MR'ımı incelemesi sonucunda 3 yıl önce gerçekleşmiş olan merdivenlerden düşme sonucu oluşmuş olan kuyruk sokumu kaymasını tespit etti. Sihirli elleri ile manuel terapi yöntemi ile bu bölgedeki kemikleri doğru hizaya getirip tedavi sağladı ve kronikleşmiş kuyruk sokumu ağrılarımdan beni kurtardı. İşyerimde uzun süredir simit olarak adlandırılan bir mindere oturuyordum. Kendisine minnettarım. Daha sonra ise, bel ve bağırsak şişkinliği sorunuma yönelerek kısa sürede dik durmamı sağladı. Ayrıca, osteopatik tedavi ile iç organlarımı saran gergin kasları gevşeterek daha da iyi hissetmemi sağladı. Verdiği doğru ev egzersiz hareketleri ile ağrılarımın neredeyse tamamını iyileştirdi. Benim kısa sürede çok daha iyi hissettiğimi gören bel ağrısı çeken bir arkadaşım da Hocama tedavi olmaya gitti ve onu bulduğum ve önerdiğim için bana teşekkür etti. Bel, bağırsak şişkinliği, kas iskelet rahatsızlıkları çeken ve çare bulamamış kişilere bir de Hocamın sihirli elleri ile uyguladığı fizik tedavi yöntemlerini denemelerini özellikle tavsiye ederim. Çok memnun kalacaklarını düşünüyorum çünkü kendisi dünya çapında, özellikle Almanya, İsveç ve Finlandiya gibi gelişmiş ülkelerde uygulanmakta olan kayropraktik, osteopatik ve benzeri tedavi yöntemlerini ülkemizde uygulamaktadır. Başarılarının devamını diliyor ve gösterdiği cana yakınlık, beyefendi duruşu ve samimiyeti ile kısa sürede güven telkin ederek iyileşme sürecimi hızlandırdığı için tekrar teşekkür ediyorum.

İlke Şen

Hentbolcu

Hocamız ile tavsiye üzerine tanıştım.Sporcuyum, daha önce ayak bileğimde bağlarım yırtılmıştı.O vesile ile Hocam ile tanıştım. En son bel fıtığı sıkıntısıyla kendisine gittim 20/25 günde 2 yada 3 seans oldu. Belimdeki ağrılar çok şiddetliydi. 15 dk dan sonra ayakta duramıyordum o seanslardan sonra şuan sıfır ağrı ile devam ediyorum hayatıma . Yakınlarıma da tavsiye ettim ediyorum da kendisi çok güvendiğim ve inandığım bir fizyoterapist ben sporcu olduğum içinde her türlü sakatlıkta kendisiyle irtibata geçiyorum.

Prof. Dr. Ülker Koçak

Çocuk Hematoloji

Arkadaş önerisiyle tanıştığım Ankara Manuel Terapi Merkezi, 1 yıldır sağa sola çeviremediğim boynumu 5 görüşmede 30 yıl öncesine (yaş 55) döndürmeyi başardı. Üstelik daha önceki fizyoterapi deneyimlerim nedeniyle sonuç ummadan ve ön yargılı gitmiştim kendisine...Beyefendi kişiliği, işini çok severek yapması, pırıl pırıl kliniği 1. görüşmeden hemen sonra kendisine inanmamı ve başarıyı sağladı, ağrı kesicilerden kurtuldum. Kas, eklem ağrısı olan herkese şiddetle öneriyorum.

Çılga Dilara ÖZDEMİR

Yaklaşık olarak 1.5 - 2 yıl önce çene eklemimde ufak bir ağrı başlamıştı. İlk önce ciddiye almamıştım fakat zaman geçtikçe ağrım artmaya ve beni rahatsız etmeye başladı. Dayanılmaz bir hal aldı. Daha fazla dayanamayınca da hastaneye gittim. Ağzımı açarken çenemin sola kaydığını ve ağız açıklığımın normalden fazla olduğunu söylediler. Özellikle gece uyurken dişlerimi sıktığım için başlamış, gün geçtikçe de ilerlemiş. Eğer terapi görmezsem daha da ilerlermiş. İlk olarak gece plağı verdiler ve yumuşak diyet uygulamamı söylediler. Uzunca bir süre uygulamama rağmen yine de etkili olmadı. Son çare olarak fizik terapi görmem gerektiğini, bundan da bir sonuç alınamazsa cerrahi bir müdahale yapılacağını söylediler. Fizik terapi için ise Hocamı önerdiler. Alanında uzman olduğunu ve her hastasının terapi sonucu çok memnun kaldığını söylediler. Aynı gün Hocam'la görüştük ve ertesi gün terapiye başladık. Toplam 4 seans sürdü terapim. Her seansta manuel terapiyle, kalem elektrotla hem ağız açıklığımı hem çenemdeki kaymayı düzeltmek amacıyla bir terapi uyguladı. Yanı sıra günlük uygulamam için egzersizler de verdi. İlk 2 seanstan sonra ağrılarımda büyük oranda azalma oldu. Yemek yerken olan ağrılarım da kalmadı. Son seansta ise ağız açıklığım normale döndü, ağrılarım tamamen bitti ve artık ağzımı kontrollü bir şekilde açabiliyorum. Bu kadar çabuk, bu kadar etkili olacağını hiç düşünmemiştim ilk başta. Ama şimdi gerçekten çok memnunum, çok rahatım. Hocam daha etkili sonuç alabilmek için gerçekten çok uğraştı. Hem güler yüzlü, hem iyi niyetli, hem de gerçekten işinin ehli bir fizyoterapist. Egzersizlerimi yapmaya hala devam ediyorum ve hiç bir sıkıntım yok. Şimdi diyorum ki iyi ki cerrahi bir müdahale yerine Ankara Manuel Terapi Merkezi'ne gitmeyi tercih etmişim.

Damla Demirel

20 yaş dişini aldırırken çok zorlandığı için zamanla ağız açıklığım azaldı.Ağrılarım arttı.Yaklaşık 1 senedir terapi görüyorum. Terapi sürecinde botoks ve eklem yıkaması yapıldı. Ağız açıklığım biraz daha arttırıldı. Ağız açıklığımın bir kaç cm daha arttırılması ve daha rahat etmem için fizik terapi gördüm. Hocamın uyguladığı manuel terapi ile ve Evde fizyoterapistin verdiği egzersizleri yapıyorum.Ve ağız açıklığım 3-4 cm kadar arttı. Ağrılarım da azaldı.

Yorum Ekleyin